Wykład on-line: „Twój klik ma znaczenie, czyli jak się nie dać oskubać hakerom?”

Wykład on-line: „Twój klik ma znaczenie, czyli jak się nie dać oskubać hakerom?”

Szanowni Państwo
Koło Naukowe ARYSTOTELES wraz z Fundacją Warszawski Instytut Bankowości zapraszają do udziału w wykładzie on-line: „Twój klik ma znaczenie, czyli jak się nie dać oskubać hakerom?”, który poprowadzi Monika Olesiejuk, Główna Specjalistka w Departamencie Marketingu i Jakości BIK.
Wykład online odbędzie się 26 marca 2024 r. o godz. 11:30 na platformie ClickMeeting.
Czas trwania wykładu: 70 minut + 10 min sesja pytań.
Tematyka wykładu:
Czy telefon pomocy technicznej z banku to zagrożenie? Może prośba znajomego z Facebooka o podratowanie „dyszką” to coś podejrzanego? Uczestnicy wykładu dowiedzą się, czym jest tożsamość w sieci, jak „profesjonalni” są w dzisiejszych czasach cyberprzestępcy i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zostaną omówione najczęściej stosowane rodzaje ataków, kwoty wyłudzeń i inne bardzo konkretne statystyki.
W wykładzie online można uczestniczyć na dwa sposoby:
1. Rejestrując się indywidualnie, poniżej link rejestracyjny wraz z instrukcją lub
2. Zachęcamy pracowników naukowo-dydaktycznych do udostępnienia w czasie rzeczywistym transmisji online podczas swoich zajęć na ekranie w sali wykładowej. Rejestruje się wykładowca, natomiast studenci oglądają wykład w sali na ekranie.
Rejestracji na wykład online można dokonać od razu po otrzymaniu maila, sugerujemy nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu.
Aby zarejestrować się na wykład, prosimy o kliknięcie w poniższy link – należy wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni, przewidywaną liczbę studentów na zajęciach (wpisać w przypadku, gdy wykład jest transmitowany w sali) oraz adres e-mail:
Link rejestracyjny: www.nzb.pl/wyklad-BIK
Po zarejestrowaniu się otrzymacie Państwo wiadomość e-mail, zawierającą link do wykładu online, która zostanie wysłana na adres e-mail wskazany podczas rejestracji (gdyby nie było maila w skrzynce głównej należy sprawdzić Spam lub inne foldery poczty).
Wykład online ma charakter interaktywny dzięki możliwości zadawania pytań i dzielenia się własnymi opiniami na czacie. Czat będzie moderowany.
WAŻNE: W wykładzie online można uczestniczyć korzystając najlepiej z komputera/laptopa (także można korzystać ze smartfonu lub tabletu) używając aktualnej przeglądarki internetowej: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari lub Edge. Najlepiej skorzystać z najaktualniejszej wersji przeglądarki Google Chrome.
CERTYFIKAT: Każdy uczestnik wykładu (zarejestrowany indywidualnie) otrzyma po wykładzie maila z podziękowaniem wraz z linkiem do certyfikatu uczestnictwa (wystawiony na podane podczas rejestracji Imię i Nazwisko).
Serdecznie zapraszamy studentów i wykładowców.

Opiekun Koła ARYSTOTELES:
dr Tomasz Banasik; skarb@tu.kielce.pl